Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 2 of 587 bytes in /lib/class.cache.php on line 32
 FAQ - Technologia - Sztukateria DECOR SYSTEM
 • 1. Technologia

  1.1. Z czego są zrobione listwy przypodłogowe MDF?

  MDF to płyta pilśniowa średniej gęstości stanowiąca podstawowy materiał do produkcji budowlanych materiałów wykończeniowych. MDF stanowi idealny substytut dla naturalnego drewna, szczególnie drewna liściastego przy czym nie zawiera żadnych strukturalnych niedoskonałości jakie spotyka się w drewnie typu : sękatość,  złe ułożenie włókien, wielordzenność, pęknięcia czy też przeżywiczenie. W całym swoim przekroju jest materiałem o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym. Powoduje to, że świetnie się nadaje do wszelkiego rodzaju obróbki: cięcie, wiercenie, frezowanie a nawet kształtowanie a wszystko to przy zachowaniu stabilności wymiaru i  utrzymaniu wyższej tolerancji dokładnie obrabianych części. Ze względu  również na wysokie walory powierzchni  płyta MDF nadaje się do lakierowania, pokrywania cienkimi filmami melaminowanymi, oklejania sztuczną i naturalną okleiną.

  1.2. Czy listwy sufitowe Decor System pękają?

  Nie. Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi co sprawia, że profile te odporne są wilgotność i promiwniowanie UV a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę, która ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

  1.3. Czy fasety Decor System można malować?

  Fasety można pokryć farbą w dowolnym kolorze. Ma ona naturalną strukturę, zapewniającą świetną przyczepność powłok malarskich.  Zaleca się stosowanie farb akrylowych lub silikonowych. Wyklucza się stosowanie farb silikatowych.

  1.4. Czy wasze wyroby psują się?

  Nie. Sztukateria wewnętrzna nie psuje się i nie utlenia. Zaletą naszej sztukaterii jest brak konserwacji. Musisz tylko pomalować kiedy jest to potrzebne.

  1.5. Czy produkujecie wyroby na indywidualne zamówienie?

  Tak, wykonamy listwę przysufitową styropianową w każdym wybranym przez klienta wzorze, pod warunkiem że wymiary profilu nie są mniejsze niż 6 cm/2,5 cm.

  1.6. Dlaczego udzielacie gwarancji tylko na 24 miesiące?

  Ustawowa gwarancja na nasze produkty wynosi standardowe dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.
  Jeżeli produkt jest zamontowany zgodnie z zaleceniami, przy użyciu kleju i dodatków rekomendowanych producentów, na właściwie oczyszczonym podłożu - towar nie ulegnie zniszczeniu.
  Jednak my traktujemy naszych klientów indywidualnie i nikogo nie zostawiamy bez pomocy.
  Służymy poradą i wsparciem również po ustaniu współpracy, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dotyczy to również sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni reklamować usługę firmy kurierskiej. Po zgłoszeniu uszkodzenia towaru, bezzwłocznie dosyłamy sztukaterię, a następnie bierzemy na siebie procedurę reklamacyjną. Obowiązkiem klienta jest jedynie zotworzenie przesyłki w obecności kuriera i zgłoszenie mu szkody.